Elvonhatnak 3000 milliárdot? Ugyan már, Magyarország megnyert egy csatát!
A kormányoldali médiából tájékozódók ismét alternatív valóságban vannak.
A kormányoldali médiából tájékozódók ismét alternatív valóságban vannak.
Mutatjuk az ellenzéki reakciókat az Európai Bizottság döntésére.
November 19-ig kapott haladékot a kormány, hogy javaslatait átültesse a magyar jogrendbe.
A képek szerint Várhelyi Olivér is részt vett az Európai Bizottság ülésén, ahol a költségvetésért felelős biztos szerint egyhangú döntés született.
A miniszter szerint sűrű nyár után sűrű ősz jön.
Több hónapos intenzív tárgyalások eredményeként tettek javaslatot a pénzügyminiszteri tanácsnak. A kormány két hónap haladékot kapott, november 19-ig kell végrehajtania a Brüsszelnek tett vállalásokat. Tényleg 6400 milliárdot vontak volna el eredetileg, de a kormány eddigi vállalásai miatt csökkentették az összeget.
A második jogszabály-csomag sem várat majd sokáig magára: azt pénteken fogják benyújtani az Országgyűlésnek.
Nyitott kérdés nem maradt, teljes nyugalommal várjuk az Európai Bizottság vasárnapi bejelentését a Magyarországot érintő eljárás ügyében - állította a miniszter a szombati kormányinfón.
Az Európai Bizottság javaslatot nyújtott be a média függetlenségével kapcsolatban. Ha a javaslatot elfogadják, új, európai médiahatóság fogja felügyelni a sajtószabadságot, és új szabályok védik majd a közmédia függetlenségét, de lesznek szabályok a szerkesztőségek befolyásolása, a túl egysíkú tulajdonosi struktúrák és az újságírók lehallgatása ellen is.
Az Európai Bizottságnak néhány hónap alatt sikerült elérnie, amit a magyar ellenzéknek 12 év alatt sem: most először olyan törvénymódosításokra készül a kormány, melyek akár keretek közé szoríthatnák a korrupció lehetőségét. Ehhez persze az is kellett, hogy cserébe több ezer milliárd forintnyi támogatás elvételével fenyegessék meg Magyarországot. De ha kapunk is haladékot, a magyar kormánynak még sokat kell letennie az asztalra, hogy bebizonyítsa: vállalásai a gyakorlatban is működnek majd.
Vasárnap több ezer milliárd forintnyi támogatás sorsa dőlhet el. Brüsszel szerint a magyar kormány nem adott megnyugtató válaszokat az uniós támogatásokkal kapcsolatos korrupciót érintő aggodalmakra.
Varsó szerint egy ilyen rendelkezésnek tagállami szinten volna csak értelme.
Bármelyik ágazatról vagy vállalatról van is szó, az EU arra készül, hogy betiltja azokat a termékeket, amelyek kényszermunkával készültek. Ha ilyen jelzés érkezik, a tagállamok meg is semmisíttetik az árut, bárhol is készült a világban.
Egy újabb javaslattervezet már konkrét irányszámokat is tartalmaz, magyar szemmel a legnagyobb kérdés, hogy mi lesz a Mollal.
A techóriás azért nyújtott be keresetet a törvényszékre, hogy az törölje el az Európai Bizottság által korábban rá kiszabott rekordméretű pénzbüntetést.
Nagy valószínűséggel pénzmegvonást javasol majd Magyarországgal szemben a végső döntést meghozó pénzügyminiszteri tanácsnak.
Elnöksége legfontosabb beszédét mondta el az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülése előtt Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke. Az évértékelő díszvendége Olena Zelenszkaja, az ukrán elnök felesége volt, fő témája pedig az az energia- és megélhetési válság, amelynek egyik fő oka az ukrajnai háború. A Bizottság és a magyar kormány párbajának finisében Von der Leyen üzent Orbán Viktornak is.
Az egyeztetések biztatóan alakulnak a lap forrásai szerint.
Egy uniós képviselő szerint a magyar kormány korrupcióellenes javaslatai jó irányba mutatnak, de a végrehajtás a kulcskérdés.
Egy tervezet szerint a médiaszabadságról szóló törvény megtiltaná, hogy az újságírókat kémprogramokkal figyeljék meg, védené a forrásaikat, és átláthatóságot követelne az állami hirdetések esetében.